Варшава

11656145_1610178719231973_542983801_oДо Варшави я планувала поїздку дуже давно, та все якось не складалось.  Мене відмовляли, переконували,що історична частина Варшави була повністю зруйнована, і відновлювалась практично з нуля. Я погоджувалась, але мені цікаво було переконатись самій. І якось ми все-таки зібрались навідати Варшаву,  і друзів, котрі там мешкають.

Про наявність в гаманці польських злотих варто подбати вже у Львові. Якусь частину грошей готівкою варто придбати у доларах, але основні кошти заплановані на поїздку можна одразу перевести у злоті. Гривні у Польщі міняти не варто, втратите на різниці валют.

До Варшави ми з другом вирішили дістатись за допомогою бла-бла кару і все б нічого, але на сайті вказувалась одна ціна, телефоном водій називав іншу. Але пребирати довго не було часу і ми зупинили свій вибір на автобусі орієнтуючись не так на ціну, а на час відправлення. Хоча якщо ви не бажаєте преплачувати можна доїхати до Варшави з пересадками. Спершу із львівського залізничного вокзалу маршруткою до Шигині, через піший перехід потрапити до Польщі, тоді маршруткою з Медики до Переремишля, з відти потягом до Варшави.

Моє знайомство з Варшавою почалось із нового району, але враження склалось напрочуд приємне. Мені надзвичайно сподобались люди. Усміхнені, привітні, доброзичливі, зовсім не схожі на «столичних франтів»  у тому розумінні, до якого я звикла. Нам допомогли розібратись у новому районі і відшукати потрібну адресу.

Як у будь-якому мегаполісі, у Варшаві найкраще пересуватись на метро, особливо якщо доступно пояснили де пересісти і де вийти. Проте, насправді, це не проблема. Пересічні відвідувачі метро із радістю допоможуть, підкажуть.

Перші поселення на території сучасної Варшави утворились ще в Х ст. З того часу місто постійно розбудовувалось і збільшувало свою впливовість. Проте після війни Варшава лежала в руїнах, її почали відбудовувати за архівними документами і фотографіями. І станом на зараз історичний центр міста притягує багато туристів.

Зокрема, варто відзначити королівськ10390051_1617676788517819_8290821705236719541_nий замок, котрий увійшов до культурної спадщини ЮНЕСКО. Зараз барокко=класичний замок у чудовому стані, і милує око. Ми гуляли замковим парком-лабіринтом, аж поки не втомились. На цей випадок в тіні біля замку передбачені затишні лавочки.

Історичний центр розташований дуже зручно і компактно. Варті уваги і архітектурний ансамбль вулиці Маршалковської, парки, костели, палаци Варшави, до прикладу президентський, Палац Вілянівський, Лазєнковский. Варто відвідати найменш зруйнований під час війни район Вашава-Прага.11665945_1610178795898632_1698620535_o

Без сумніву, Варшава має свою особливу атмосферу, індивідуальність, свій характер. Її не сплутаєш ні з яким іншим містом. Варшава, як столиця, живе у швидкому темпі, але тут немає зайвого столичного пафосу та шику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *