Книжки в дорогу

Книжки в дорозі – це, безумовно, важлива частина подорожі.  Вони допомагають скоротати час в потязі, або в літаку. Хтось звик читати по декілька сторінок перед сном, хтось засмагаючи на пляжі.  Але книжка не має займати надто багато місця ні в подорожі, ні в валізі. Ми їдемо в відпустку першочергово – за новими враженнями, за активним відпочинком. А ще – за приємним, дружнім спілкуванням. Але часом втомлюєшся від надлишку вражень і спілкування. Хочеться хоча б півгодини побути на одинці з собою послухати  музику, або почитати гарну книжку. В цій рубриці я поділюсь своїми книжковими уподобаннями, а які книги в дорозі читаєте ви?

 

Джером к. Джером «Троє в човні»

Ще в студенські роки я завжди в дорогу брала саме цю книгу. На мою думку у неї безліч плюсів. По-перше – зручний кишеньковий формат, по-друге – якісний український переклад, а по-третє – цю книгу можна читати і перечитувати. Вона легка, весела, насичена класичним, витонченим англійським гумором. А, окрім того, тут дуже влучно описані курйозні ситуації, котрі не втрачають своєї актуальності на сьогоднішній день. Однозначно, подорож стає ще веселішою з героями цієї книги.

 

Богдан Коломійчук «В’язниця душ»

В дорозі хочеться легкого і ненав’язливого чтива. Якщо вам не до душі однотипні детективи в м’ягких обкладинках, вам варто звернути увагу на детективні повісті Богдана Коломійчука. Тут є все, що потребує хороший детектив – інтрига, містика, захоплююче розслідування, а ще неповторна атмосфера передвоєнного Львова. Здається, що з цією книгою ти можеш мандрувати у часі і на власні очі бачити звичаї і людей, котрі населяли тодішній Львів.

 

 

Марія Дзюба «Укриті небом»

Незвичний, красивий, захоплюючий любовний роман. Наповнений живою народною мовою, неповторним гуцульським колоритом. Події відбуваються в 50-ті роки минулого століття в карпатському селі. Гарно передана драматична атмосфера цього непростого часу, і, безумовно, красиве кохання, яке долає всі труднощі та перешкоди. Роман захоплює Вас у вир подій від самого початку та не відпускає до останньої сторінки. Обравши в дорогу цей роман Ви не будете розчаровані.

 

Ірен Роздобудько «ЛСД»

Цей роман Ірен Роздобудько не тільки цікавий та інтригуючий, його варто взяти в дорогу, якщо вам хочеться подумати, проаналізувати, щось, що не лежить на поверхні, до чого потрібно докопатись. Цей роман допомагає осягнути всю небезпеку залежних стосунків, котрі, якщо вдуматись, діють схоже до наркотика і відмовитись від них стає щодень важче. Кожен обирає для себе – йти чи залишатись.

 

 

Айріс Мердок «Море, море.»

На мою думку, ця книга пасує особливо, коли їдеш до моря не в сезон. Зимою, до прикладу. Цей роман про життя, далеке, здається забуте, кохання, котре все ж за стільки часу не відпускає. Цей роман про море. Саме так, море – не лише фон, але й герой книги. Читаючи цю книгу на верхній полиці в потязі, здається, що ти чуєш морський прибій, відчуваєш море на дотик, живеш ним і поруч із ним.

 

Роздобудько «Все, що я хотіла сьогодні.»

Ця книга про бажання. Про те, що хотів би зробити, але не робиш, зволікаєш. Про зміни, які зберігаєш у планах, в проекті. Відкладаєш у довгий ящик, вирішуєш, що зробиш, обов’язково, от тільки буде слушна нагода, вдалий час. В цій повісті йдеться про те, що завтра не буде. І все, що хотілося б, можеш зробити лише сьогодні. Завжди є тільки сьогодні.

 

Ольга Деркачова «Повидло з яблук»

Для дороги ця книга пасує, принаймні, з двох причин. Знову ж = зручний формат, окрім цього – вона складається з коротких оповідань і не вимагає тривалої концентрації уваги. Попри те, що оповідання займають 1,5 – 2 сторінки, авторці вдається описати все життя. Кохання, зраду, переживання, розлуку. Все, що гнітить, окрилює, все, що знайоме кожному з нас.

 

Олексій Іванов «Географ глобус пропив».

Книга наповнена меланхолійним сумом і водночас блискучим гумором. Книга про довгий шлях до розуміння одне одного, про складні життєві ситуації, про несподіване кохання, яке не знаєш впускати чи ні у своє життя. І, звичайно, про подорож – захопливу, небезпечну, але надзвичайно реалістично змальовану.

 

Діана Сеттерфілд «Тринадцята казка».

Цей неоготичний роман захоплює у свої тенета поступово. А по закінчені не відпускає дуже довго. Роман нагадав мені лабіринт із дзеркалами – ось здається розгадка зовсім близько, за поворотом… А тим виявляється ще одна оптична пастка. Якщо взяти цей роман із собою в довгу і нудну поїздку, ви ризикуєте не помітити дороги, потрапивши в тенета загадок та моторошних подій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *