Краків

WP_20140220_028Краків – це місто-казка в яке я закохалась з першого погляду. Навіть не так, коли я вперше сюди приїхала мені здалось, що я -вдома. Воно дуже схоже на Львів, але все ж інше. Воно несе свою неповторну історію, і навіть має свою казку, яку тут, звісно, підтримують і пропагують – казку про замок дракона. Вавель не тільки можливо, але й потрібно відвідати. Замок, костел біля нього, доріжки вимощені бруківкою, внутрішній дворик гарні, доглянуті та чекають відвідувачів. Ми, навіть, бачили печеру дракона, правда, з ним самим якось не склалося, спав мабуть…

Що варте уваги в Кракові? Вся історична частина. Почати можна з Ринкової площі, вона також надзвичайно красива – простора і водночас затишна. Щоправда – каюсь, але на шляху до неї ми зависли в цукерні. Цукерні в Кракові, це те, що варте окремої розповіді. Це історія, традиція, релігія зрештою. Домашній, затишний інтер’єр і надзвичайно смачна випічка! Особливо нам сподобалось улюблене тістечко Папи Івана-Павла ІІ – кремувка. Його, вочевидь ,також, не залишили байдужим краківські ласощі.

Костели. Їх, також, в історичній частині дуже багато. Там в12787307_1700209336931230_645641549_o середині панує таке надзвичайне відчуття, яке іноді називають прямим зв’язком з Богом. Поляки – дуже релігійна нація, і особливо це відчувається в костелах.  А от синагога нас розчарувала. Ні екстер’єр, ні інтер’єр не відзначались нічим особливим.

Хостел наш знаходи12787259_1700211566931007_453171966_oвся поблизу центру, і на перший погляд дуже нам сподобався. Кімнати нагадували дитячий садок. Ліжка, крісла, столики все пофарбоване у веселі кольори – жовтий, помаранчевий, зелений. Всюди чисто і прибрано. Простора кухня,стіни якої щільно обклеєні стікерами із зізнаннями в любові Кракову. Правда, при поселені ми не звернули увагу на те, що з нами заселялись чоловік десять веселих південних людей – італійці чи іспанці. Ні, ввечері їх чутно не було. Ми згадали про них о четверті ранку, коли, вочевидь, зачинилися клуби. Загалом – весело було.

Мені дуже сподобалось гуляти набережною, де неспішно прогулюються люди, а під вечір  над річкою піднімається повітряна куля. В Кракові панує особлива, спокійна і затишна атмосфера. Час минає, а Краків залишається вірним собі і не поспішає перетворюватись у галасливий мегаполіс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *