Підгірці

Podhorce_-_Zamek_01AДля того, щоб відпочити, відволіктися від проблем, метушні, вирватись з повсякденної рутини не обов’язково їхати кудись за тридев’ять земель. Часом для цього досить всього лиш змінити звичний ландшафт. Виїхати за межі зони комфорту.

У Львівській області популярністю користується Олеський замок, там облаштований музей, знаходиться ресторан. Проте є багато інших замків також вартих Вашої уваги.

Зокрема, потрібно відзначити замок у селі Підгірці Львівської області. Вперше я потрапила туди за несприятливих погодніх умов.  Дощ лив як з відра, мої кросівки наскрізь промокли. І по розмоклому болоті ми піднімались на замкову гору.  Але коли перед нами відкрився цей розкішний палац, я забула про всі дрібні незгоди. Замок можна стояти і розглядати забувши про час.

Збудований 1640 року поєднує два стилі – пізнього ренесансу та барокко, задумувався, також, як оборонна споруда, оточена ровами з трьох сторін. Неодноразово зазнавав руйнування і відбудовувався. Колись вишуканістю і красою вражали інтер’єри замку, але станом на зараз нам залишається милуватися тільки його надзвичайно красивим екстер’єром.

Закинувши голову роздивляюсь скульптури на даху. З одного боку атлант тримає на спині Земну Кулю, а з іншого – Всесвіт, ніколи не задумувалась, але Всесвіт зображується у вигляді спіралі. Акуратна ліпнина, розкішна тераса, Все настільки ідеальне і органічне, що складається враження,ніби воно виросло зсередини, не є результатом майстерної, копіткої праці.

Хоча, коли додивляєшся ближче, розумієш, що і тут від радянської епохи залишився помітний слід. Раніше тут знаходився туберкульозний диспансер і зараз екстер’єр замку також потребує реставрації.

Варто помилуватись, також, італійським парком, яким замок оточений зі всіх боків. Сад, насправді, вражає красою і вишуканістю, проте також потребує постійного догляду. Але попри все приїхавши сюди ви ні на мить про це не пошкодуєте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *