Головні правила, які фахівці пропонують мандрівникам.

= Не забувайте, що у своїй країні Ви лишень звичайний громадянин серед мільйонів співгромадян. А за кордоном Ви = «українець», «іспанець»,»француз». Від Ваших вчинків залежить думка про Вашу країну.

= У подорожі не галасуйте, поводьтеся спокійно. Не привертайте уваги й своїм одягом. Одягатися слід відповідно до узвичаєних норм та традицій.

= Співати можна лише тоді, коли Вас про це попросять.

= Пам’ятайте, що барвисті вислови  Вашою рідною мовою не завжди відповідають змісту іноземних слів.

= Намагайтеся розібратися у тому, що Вам незнайоме, що ви бачите вперше.

= Не намагайтесь повчати інших, краще вчіться самі.

(Р.Кравців, Я. Радевич-Винницький, М. Брик, В.Костенко «Абетка великої культури»)

А ще я хотіла б поділитись власними спостереженнями. Декілька раз під час моїх закордонних поїздок доводилось червоніти через поведінку співвітчизників:

–  Навіть якщо містечко є цілковито курортним і 70% становлять туристи і до пляжу 5 хвилин, не варто ходити містом в сорочці без шортів, або в купальнику, навіть якщо ви поверх пов’язали палантин.

– Шведський стіл, навіть в час вечері, попри все рестораном не вважається. Якщо ви взяли із собою вечірнє плаття, це точно не те місце куди його слід одягати. Ви ризикуєте виглядати смішно.

– Навіть якщо ви прагнете завжди гарно виглядати і у вас суперводостійка туш не варто ходити на пляж із макіяжем та взувати туди туфлі на підборах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *