Прага

10177248_1377033115915522_172241901401092942_nВперше побачивши Прагу я точно знала – це моє місто. Це місто полонило мене своєю красою і гармонійністю. Кожна споруда, будинок – ідеально обдумані і унікальні. Тут все, що може бажати найвибагливіший турист. Історична частина, котрою можна гуляти годинами і просто губитись від купи вражень, смачна і оригінальна кухня і ,звичайно, традиційне чеське пиво. А окрім цього, кожен закуток має свою казку, або легенду. Зрештою сама Прага – казкова. Чиста, доглянута, надзвичайна. Товариш, з котрим ми туди приїхали сказав, що це місто по якому можна ходити у білих шкарпетках.

Карлів міст- найстаріший міст через річку Влтаву чарує своєю красою і досконалістю. Ходять чутки, що астрологи вирахували день і рік, коли треба розпочати будівництво моста, щоби він стояв вічно. Карлів міст досі не потребував капітального ремонту, його тільки частково реставрували. Тут хочеться зазнимкуватись біля кожної скульптури, адже кожна із них неповторна і унікальна. А, ще не забути потерти малюнок, щоб загадати бажання. Приблизно посередині мосту є місце де святого Яна Непомуцького скинули у воду. Цю скульптуру знайти не складно = туристи затерли її до блиску.

Вулиця Алхіміків, або Золота вуличка = є найменшою вулицею в Празі. Всього метр в ширину, а по обидві сторони вулиці розташовані гарненькі двоповерхові будинки різних кольорів. Все, починаючи від назви вулиці сповнене легендами. За одною із них – на цій вулиці, справді, жили алхіміки (один принаймні), котрий проводив досліди, прагнучи перетворювати будь-який метал на золото. За іншою легендою на цій вулиці жили чеканники монет.

Собор святого Віта = один із найвідоміших соборів світу. Він виконаний одразу у двох стилях – готичному і неоготичному. Собор прикрашають вітражі Альфонса Мухи. Всередині храм буквально огорнений теплим світлом. В соборі завжди дуже багато відвідувачів, але тут присутнє відчуття радше музею, а не храму. Окрім того, щоб підійти і ближче оглянути, до прикладу, вівтар, або вітражні вікна – потрібно оплатити вхід.

Щодо грошей, варто зауважити, що в Чехії ходять одразу дві валюти – крони і євро. Якщо, до прикладу, ви у супермаркеті розрахокуєтесь у євро – немає проблем, але решту ва дадуть у кронах. Проте у центрі міста ціну як у магазиних, так і в ресторанах, переважно у євро.

А ще я втрапила у справжнісіньку «пастку розпродажів». Взагалі, я не належу до любителів ювелірних прикрас, мені подобаються прикраси із бурштином і то за умови гарного оформлення. А в Празі я просто зависала біля ювелірних крамниць! Надзвичайно гарні прикраси із бурштином і з знижкою 80%! Я стояла і не могла обрати серед такої різноманітності прикрас. Треба зазначити, що сантимент до бурштину із нашої компанії мала лише я. Мені довелось обрати нашвидкуруч, доки мене мало не силоміць витягли із крамниці та потягли дивитись на танцюючий будинок.

Танцюючий будинок – це офісна будівля збудована у 90=х роках ХХ століття у стилі деконструктивізм. Його ще називають іменами відомих танцівників «Джинджер та Фред». Будинок, насправді дуже оригінальний і є досить популярним серед  туристів.

Я, ще задовго до поїздки в Прагу, багато чула і читала про Празькі куранти. Рівно о 12 годині тут відбувається справжнісінька вистава. Ще перед полуднем ми з нетерпінням чекали на Староміській площі. Вона загалом є справжнім архітектурним шедевром. Тут поєднано багато різних стилів І готика, і барокко, і рококо, і ренесанс!

Роздивитися площу ми встигли ще ввечері, а вранці пішли пити каву якраз у кав’ярні біля ратуші. І в деталях розглядали куранти. Годинник показує рік, місяць, день , годину, час сходу і заходу Сонця та Місяця а також положення знаків зодіаку.

А рівно в полудень тут почалась справжнісінька лялькова вистава. Починають рухатись фігурки із зображенням людських вад, Смерть смикає за мотузку дзвона, Янгол піднімає і опускає караючого меча, а у віконцях з’являються образи 12 апостолів. А на закінчення вистави кукурікає півень. За цим дійством збирається спостерігати багато туристів і містян. Тому важливо заздалегідь зайняти зручну позицію.

Прага – це місто, яке, безумовно, варто побачити. І воно назавжди залишиться у вашій пам’яті і у вашому серці. Вас буде вабити сюди знову і знову. Думаю, що немає у світі людини, яку Прага б не полонила своєю красою. І у цьому полоні хочеться залишитись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *