Болехів

20160221_103331Не зважаючи на геть не сприятливу для подорожів погоду (кінець лютого і сніг з дощем) Болехів мені сподобався. Красиве, затишне місто із цікавою, іноді сумною історією і характерними бойківщині архітектурними елементами та характерною говіркою.

В центрі міста знаходиться болехівська ратуша споруджена 1863року.  Ратуша невелика одноповерхова, прикрашена башнею з гостроверхим дахом. Завдяки йому ратуша має гарний вигляд і закарбовується в пам’яті. Варті уваги будинки, такі собі вілли 19 століття. Дуже красиві, проте не завжди гарно доглянуті та гідно оцінені.

Ще в Болехові є синагога. Знаходиться, також, в центрі міста. Хоча не діюча і, нажаль, частково зруйнована. Окрім синагоги в місті також є єврейське кладовище. Ще перед другою світовою війною близько половини населення міста було єврейського походження. Проте під час Голокосту вижило лише кілька десятків євреїв.  20160221_123316

Варто відвідати храми Болехова – святої Параскевії та святої Анни, Жон Мироносиць а також римо=католицький костел Вознесіння Матері Божої. Також тут знаходяться залишки солеварні середини ІХ століття, котрі не варто оминати увагою.

В Болехові жила українська письменниця та організатор жіночого руху на Прикарпатті Наталя Кобринська (1855-1920). Тут її часто навідувала  Ольга Кобилянська,  гостював Іван Франко. В Болехові знаходиться музей Наталі Кобринської. Нажаль з її речей не вціліло майже нічого. Там представлені одяг, меблі того часу, а також фотографії Наталі Кобринської та близьких їй людей. Тут побутує сумна легенда про те, що письменниця після смерті коханого чоловіка обрізала свої розкішні коси і вклала їх в чоловікову могилу. Так вона поклялась більше нікого не кохати.

Якщо ви з філософським спокоєм подолаєте не найкращу трасу Львів – Івано-Франківськ і врешті вирішите відвідати це давнє галицьке місто, воно, напевне, вас не розчарує.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *