Перемишль

Я не планувала навідувати Перемишль. Просто так вийшло. До потяга залишалось багато часу. Я вийшла з вокзалу випити десь кави, як  раптом мені відкрились гарненькі будиночки, не завжди полагоджені і поштукатурені, але надзвичайно красиві. І дивовижні вулички закручені, загадкові здіймаються кудись вгору і манять, кличуть за собою. І там, наприкінці вулички краєвид ні на мить не розчаровує, а хочеться гуляти ще і ще.

Польща, DSC_0005

взагалі, є для мене такою собі територією затишку. Тут я відпочиваю, приводжу до ладу думки за кавою з тістечками. А ще я обожнюю заходити до костелів. І в Перемишлі, зокрема, потрібно зайти до собору св. Івана Хрестителя, котрий після занепаду був відновлений, а зараз тут проводяться також служби у східному обряді. Я не знаю чому, але в костелах виникає дивовижне відчуття, що тобі завжди тут раді. Двері тут завжди відчинені, а всередині – приглушене світло, лунає тиха органна музика.

Ну, і звісно, центр Вас не тільки не розчарує, а й захопить. Красивий орнамент бруківки, чиста і затишна Ринкова площа. До того ж довкола невисокі і гарненькі будинки створюють дивовижне відчуття затишку. На мить складається враження, що ти гуляєш квартирою, прибраною і з любов’ю обставленою.

Також варто відвідати Перемишльский замок, що належав до найдавніших в Галицькому князівстві. Про нього згадувалось ще 981 року. Від того часу замок зазнав багато руйнувать, проте станом на зараз замок відбудований. Знаходиться він на замкові горі над центральною частиною міста.

Погулявши центральною частиною міста, ви зможете тут таки випити кави з тістечком, це буде коштувати приблизно 10 злотих. Можна, також, відшукати ресторанчик і пообідати.

А ще Перемишль знаходиться дуже близько від кордону з Україною і туди можна дістатися маршруткою від пішого переходу Шегині-Медика за 2 злотих. На Ваш розсуд = це може бути одноденна екскурсія  без затрат на готель чи костел, або ж тут можна заночувати, щоб мати час краще познайомитись із містом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *