Париж

Я не встигла закохатися в Париж, так, як описують це в книгах. Напевне, у мене було на це занадто мало часу = всього один день. Для такого міста як Париж – це мить. Але не згадати всесвітню столицю моди і одне із найвизначніших міст Європи я не можу. Отже такі загальні враження.

З автобуса нас висадили біля Ейфелевої вежі і я була дуже розчарована. Хоча, напевне, вона красива вночі. І, безумовно, з неї відкривається гарний вид. Але вранці, ну так, не дуже вражала.

Той хто сказав, що Париж схожий на Львів, видно не був або у Львові, або в Парижі. Не вірте цим казкам – не схожий зовсім. Париж, якщо можна дібрати таке слово, помпезний. Широкі проспекти, відкриті вулиці. Справжня столиця, трохи пихата, трохи пафосна, упевнена у своїй особливості та красі.

Побачивши кілометрову чергу в Собор Паризької Богоматері ми з товаришем відступили і пішли глянути на чергу до Лувру. І тут, о диво, о дев’яті ранку черги не було зовсім. І ми вирішили, що Лувр таки вартий бути побаченим і не помилилися. Вхід коштував 12 євро, дорого, звісно, але музей цього був вартий. Потрібно зазначити, що із цим квитком можна виходити і повертатись, квиток діє весь день. І ще = ні в яких музеях світу не потрібно платити за фотографування. Таке ноу=хау введене лише в Україні. Не знаю, що є таке у наших замках і музеях, що варте окремої плати. У Луврі нам заборонили сфотографувати лише картину «Страта святого Себастьяна», ну і ще охоронця, який був до смішного схожий на Антоніо Бандераса. Решту фотографувати можна.10169371_1378401802445320_1253978471939206573_n

Лувр вразив мене не лише красою, але й масштабами. Здається на те, щоб його просто обійти, навіть не роздивляючись картин, потрібен тиждень. Якщо стільки часу у вас нема потрібно відразу вирішити, що ви хочете побачити. Картини та скульптури розташовані, так би мовити, за епохами. На -1 та нижніх поверхах – давні пам’ятки мистецтва, Давній Єгипет, до прикладу. І далі, до сучасніших експонатів. Лувр – надзвичайний, і від вражень я просто розгубилась. Розглядаєш 10298874_1377016052583895_1775354027603434815_nкартини, а потім бачиш, що незвичайно красива вся зала, дивовижна ліпнина прикрашена золотом на стелі, розписи на стінах, тонкої, ювелірної роботи люстри.

Проходивши залами півдня ми жахливо зголодніли та вийшли в місто перекусити. Звісно, поїсти можна і в Луврі, там розташований ресторан, але ціни там, справді, захмарні. Хоча, в Парижі, за визначенням, не може бути дешево. Це не те місто. І тут нам став у нагоді китайський ресторанчик, на який ми випадково натрапили. Недорого і дуже смачно.

Париж скрізь і всюди різний. Тут широченний проспект, а завернеш трохи вбік і симпатична вузенька вуличка, або захований від стороннього ока затишний дворик. Пройдеш далі і потрапиш на набережну Сени. В Парижі є дуже багато місць, які варто відвідати. Не лише Лувр, але й собори, Тріумфальну Арку. Побачити парки та скверики. Любителі кабаре зможуть відвідати легендарний Мулен Руж. Париж настільки багатогранний, що цей список можна продовжувати до безкінечності. Безумовно, Париж варто побачити… і жити далі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *