Гошівський монастир

Монастир знаходиться в селі Гошів Долинського району Івано-Франківської області. Він вважається однією з найбільших релігійних святинь Західної України. У монастиря надзвичайно довга та драматична історія. Ще в ХVII столітті під час набігів монголо-татар монастир спалили, а ченців, котрі там знаходились – вбили. Пізніше 1771 монастир відбудували на Ясній Горі. Чудотворна ікона Богоматері є точною копією Ченстоховської Богоматері. Ікона декілька разів змінювала власників, до того ж ходять легенди, що вона вціліла під час пожежі в будинку. До монастиря ікону передали після того як вона почала мироточити. Проте в 50-х роках ХХ століття монастир закрили. Тут був притулок для дітей з особливими потребами, саме в цей час ікона зникла.

Зараз ми можемо побачити в монастирі ікону, котру відтворив у Римі український іконописець отець Мокрицький. Пізніше образ Владичиці Ясної Гори освятив Папа Римський Іван Павло ІІ.

В монастирі дуже багато відвідувачів. Люди приходять сюди із своїми проблемами та хворобами сподіваючись на зцілення, послухати службу. Тут можна набрати води в монастирському джерелі. Це надзвичайно світле місце. Перебуваючи тут, ніби очищаєшся, щось переоцінюєш, щось розумієш.

20160221_131618

Та найголовніше, що тут отримуєш могутній енергетичний заряд. Коли споглядаєш надзвичайний краєвид, що відкривається з гори, відчуваєш себе вінцем творіння. І розумієш яке щастя ходити, дихати, бачити цю красу! На мить здається, що у тебе виростають крила. Якщо готичні храми будувались таким чином, щоб людина розуміла свою мізерність, то тут зовсім інші відчуття. Тут починаєш шалено радіти життю, цінувати кожну мить. Тут лікують не лише тіло, але й душу. Тут зцілюєшся від депресії та зневіри, залишаєш дрібні проблеми і образи десь далеко. Відчуваєш дивовижну гармонію з навколишнім світом.

20160221_132357

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *