Долина

Долина – мальовниче бойківське містечко Івано-Франківської області. Місто з цікавою історією оповитою легендами. Роком заснування міста вважається 979, саме тоді тут відкрито соляні джерела. За легендою соляні поклади знайшли пастухи князя Андрійовича, котрі випасали овець. Одного разу вівці попрямували до потоку пити. А на берегах потоку біліла сіль. Спочатку пастухи вирішили, що це сніг, а потім повідомили князя про поклади солі. Та побувавши там один раз, князь не зміг потім знайти туди дорогу. За допомогою він звернувся до волхвів. Як плату вони попросили 5 топок солі, адже в ті часи сіль була своєрідним способом оплати. Волхви напророчили князю, що віднайти поклади солі допоможуть, як і вперше, вівці. І справді, незабаром князю вдалось знову натрапити на соляні поклади.
Тут в нижній частині міста варто відвідати стару солеварню, котра розпочала свою роботу на початку ХХ століття. Коли ми оглядали живописні руїни солеварні, важко було повірити, що вона була діючою ще не так давно – в 90-х роках ХХ століття. Так повелось, що в нижній частині міста Долини жили солевари, а у верхній – нафтовики. Саме тут Ще в ХІХ столітті знайшли нафту.

20160221_161522
Також в Долині знаходиться наймолодший прикарпатський музей заснований 1998 року. Музей присвячений історії Бойківщини – краю малодослідженому, незважаючи на його давню історію. Тут представлені Вашій увазі археологічні знахідки, знаряддя праці, елементи побуту минулих часів. Традиційний бойківський одяг та вишивка. А також твори народного, образотворчого та сакрального мистецтва.
Тут можна побачити римо-католицький костел збудований ще в XV столітті. Костел був знищений татарами, але був відбудований. В радянські часи використовувався як склад зерна. Проте на сьогоднішній день костел відновлений і знову діючий.

kostel
Окрім цього тут можна побачити гарненькі будинки з використанням елементів властивих саме цьому краю. Як от, до прикладу, скошені дахи. А ще тут можна помилуватись надзвичайно красивими прикарпатськими краєвидами. Саме чарівні краєвиди та красиві легенди приваблюють сюди туристів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *