Чернівці

Чернівці – це місто-свято, місто-феєрверк, сповнене яскравим буковинським колоритом, красивими легендами та бувальщинами. У Чернівецькій архітектурі чітко помітний румунський слід. Так драматично складалась історія цього краю. Проте він робить архітектуру міста багатшою, виразнішою, яскравішою.

Тут я вперше побачила будинок-корабель, котрий прикрашає вулицю Головну. Кажуть, що цей оригінальний та величний будинок збудували двоє братів, один із яких сумував за морем і так прагнув розвіяти свій смуток.

13460993_1727700734146437_85929428_o

У Чернівцях жила Ольга Кобилянська, про що сповіщають таблички на обраних нею будинках. Тут її ім’ям названа центральна вулиця. Раніше ця вулиця звалась Панською, а Старші чернівчани пригадують, що бруківку на цій вулиці двірники мили водою із милом, а місцяни витирали взуття перш ніж ступити на цю вулицю.

Особливе місце серед пам’яток архітектури посідає архітектурний ансамбль Резиденції православних митрополитів Буковини і Далмації, побудований на місці єпископського палацу. Зараз тут розміщується головний корпус Чернівецького національного університету імені Василя Федьковича. Ви маєте можливість завітати сюди з екскурсією і помилуватись ще й чарівним інтер’єром університету.

13467423_1727700750813102_1708878250_o

Варто звернути увару на площу Театральну. Раніше тут були околиці міста, недалеко починався густий ліс. На початку ХХ століття тут збудували міський театр. Зараз споруда музично-драматичного театру є однією з найвідоміших споруд, котрі прикрашають Чернівці.

Варто згадати Миколаївську дерев’яну церкву, побудовану ще далекого 1607, Вірменську церкву, дерев’яну Успенську церкву. Вознесінську церкву та дзвіницю. Всі ці святині також не варто оминати увагою.

Надзвичайно красива вулиця Богдана Хмельницького, на якій зараз проводяться ремонтні роботи. Тут, як і всюди у історичні частині міста можна побачити надзвичайно красиві споруди не згадані у путівниках. Іноді стримані, аскетичні будови, Іноді гарненькі, розфарбовані у яскраві кольори будинки-торти. А вночі із тьмяним освітленням місто із своєю чудовою архітектурою видається просто казковим!

Потрібно зазначити, що від Чернівців усього 70 км до Хотина і 100 км до Кам’янця-Подільського. Та всього 40 км до кордону з Румунією. Отже Ви зможете так спланувати поїздку, що вона залишить яскраве та  багатогранне враження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *