Львів

Я не буду писати, що це особливе місто. Це буде неправдою. Воно не особливе, воно найкраще, воно моє. Воно як кохана людина, котра має купу недоліків, але не зважаючи на які, любиш її так само, якщо не більше.

Зважаючи на окупацію Львова туристами, наше місто нема потреби рекламувати. Проте з іншого боку така потреба є. Адже Львів не починається і не закінчується площею Ринок. Це, безумовно, варта уваги центральна площа, до того ж дуже красива. А ще обладнана масою кафе та ресторанів, крамничками із сувенірним крамом та солодощами. Але Львів нею не закінчується.

Зовсім недалеко від площі Ринок розташовується львівський університет імені І. Франка. Він веде свою історію від 1661 року. І велична будівля варта того, щоб її побачити. Напроти будівлі університету розташований парк. Який подарує вам приємну прохолоду у спекотний літній день та при бажанні декілька хвилин відпочинку.

Недалеко від університету знаходиться Цитадель. Туди Ви зможете піднятись вулицею Каліча Гора, вулицею Грабовського. Тут збереглася фортеця і звідси відкривається фантастично красивий вигляд міста. Спускаючись із цитаделі я ніколи не оминаю вулицю Кирила і Мефодія. Це тиха, надзвичайно красива та гармонійна вулиця, котра западає в серце. Котру не сплутаєш ні з якою іншою.

А далі можна обирати собі маршрут до душі. Можна піднятись від університету вулицею Соломії Крушельницької. Надзвичайно симпатична вуличка вздовж парку на якій жила співачка. Тут, в будинку де вона жила розташований музей. Якщо ви налаштовані пізнати її біографію, то до музею варто зазирнути. Дуже цікава та драматична історія життя співачки варта того, щоб з нею познайомитись.

Оминаючи органний зал ми наближаємось до вулиці генерала Чупринки. Цими тихими та затишними вулицями можна блукати безкінечно. Мушу зазначити, що особливо мені до вподоби вулиця Котляревського з її витонченими поворотами, з розкішними балконами, з її спокійною красою.

27_Kotliarevskoho_Street,_Lviv_(2)

В цьому ж районі розташований храм святого Юра, котрий вважається одним із найкрасивішим храмом міста. Собор Святого Юра розташований на Святоюрській горі за адресою площа святого Юра 5. Храм є частиною архітектурного комплексу зведеного у бароковому стилі. До цього комплексу належить також дзвіниця, терасса, сходи, ажурна огорожа навколо храму.

А якщо ви налаштовані на відпочинок у зеленій зоні, можна навідатись на Погулянку. На цій вулиці жив колись відомий поет Грицько Чубай. А ще, за легендою, тут знаходилась садиба пані Сари, жінки, котра крала у своїх чоловіків молодість і залишалась вічно молодою. У мене з друзями навіть була підозра, що то саме був за будинок. Нажаль його демонтували. На цьому місті тепер – новобудова. З центру сюди можна дістатись трамваєм №7, або прогулятись пішки.

При виході з Погулянки за поворотом трамваю знаходиться надзвичайно миле і «смачне» кафе єврейської кухні «Єрусалим». Якщо ви встигли зголодніти та втомитись, Вам варто сюди зазирнути. Тут не багатолюдно, грає тиха автентична музика, що відповідає оригінальному інтер’єру і тут дуже смачна кухня та помірні ціни.

1382642491_4brihx

Ну і, звичайно, не варто оминати своєю увагою Личаківський цвинтар. Найдавніший надгробок тут датований 1675 роком. Усипальниці та каплиці гробниці є своєрідним витвором мистецтва вартим уваги. Вхід для дорослих коштує 25 гривень, для дітей – 15 гривень. А ще тут набувають популярності нічні екскурсії.

Один мій товариш, ділячись своїми враженнями від Львова ,сказав, що місто «арочне». Коли я попросила його розтлумачити фразу сказав, що ми навіть не помічаємо скільки арок містить наш повсякденний маршрут. Окрім цього у Львові «арочними» є навіть вулиці. Сплетіння дерев там також утворюють своєрідні арки. Не знаю чи до таких можна зарахувати одну з найулюбленіших моїх вулиць, вулицю Івана Вишенського, але її потрібно навідати, вона цього варта. Звідти близько до центру – декілька трамвайних зупинок, або можна прогулятись вулицею Лисенка прямо до Порохової вежі. А якщо ви маєте намір продовжити екскурсію, звідти можна податись до етнографічного музею Шевченківський Гай.

shevchenko_park_bike

Це лише декілька із безлічі можливих маршрутів. Я досі відкриваю для себе своє місто. Воно багатогранне і несподіванне. Дивує навіть тоді, коли, здається, що знаєш тут кожен закуток. Іноді для цього достатньо подивитися вгору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *