Затока

Цього літа я вирішила провести відпустку в Україні. Все сталося якось само собою – визначилось місце відпочинку і компанія. Аргументом за виявилась ціна – за 12 днів на морі з харчуванням нам пропонували заплатити трохи менше 3000 гривень. Ціни на наш час дуже низькі. Я ще задовго до відпочинку готувала себе до того, що сервіс буде ненав’язливий та совковий.

І ось настала довгоочікувана відпустка і ми з компанією подались до Затоки в Одеській області. З Одеси до Затоки (станції з поетичною назвою «Сонячна») можна дістатись електричкою або маршруткою. Маршруткою вдвічі дорожче і не скажу, що швидше. Ми обрали електричку. Я всі дві години мріяла про море і душ. Але вже по прибутті у нас несподівано виникла проблема. У нас була точна адреса, але це мало кого цікавило. Люди тут взагалі не знають, що вулиці мають назви. Тим більше, що в Затоці вулиць всього дві – Лазурна і Сонячна.

Разів з чотири ми обійшли місцевий ринок, але нам ніхто не допоміг у пошуках бази із непопсовою назвою «Поліграфіст». Допомога прийшла несподівано в образі веселої тітки на стації. Вана дістала карту і на пальцях показала де та база. Виявилось, що ми не дійшли до неї пару метрів вкотре кружляючи ринком.

І ось ми нарешті приїхали! І одна з моїх мрій розбилась об сурову буденність. Душ лише після 17:00. І то тільки дві кабінки на все жіноче населення табору. Ну нічого, зате море от воно – варто лише вийти за огорожу! До моря всього 3 хвилини. До мене знову повернувся гарний настрій. Його навіть не змогла затьмарити вузесенька кімнатка, котру тут чомусь називали двомісним номером. До цього я виявилась також готова. Здивувало радше те, що люди не бажають якось покращити те з чого отримують гроші. Меблі і ремонт тут залишились ще з радянських часів

Приємно здивувало харчування. Було смачно і ситно. Тобто замовивши тут харчування можна не перейматись цим питанням взагалі. Ну, майже не перейматись. Снідати майже повсякденними макаронами з котлетою я відмовилась. І сніданок благополучно просипала. Отже відпочинок вдався у всіх сенсах.

Я змирилася з тим, що душ буде по годинах, але я виявилась не готова до того, що душу не буде взагалі. Навіть після 17:00 вода в душі часто була холодна. А в чоловічому душі її, кажуть, могло не бути взагалі.

Увечері в Затоці починається інше, нічне життя. Розваги, кафе, дискотеки на кожному кроці. А ще кінотеатри, якщо у вас з’явиться настрій переглянути мультик, комедію або бойовичок у 3D, це можна зробити всього за 40 гривень, а часом дешевше. Та нас більше цікавили дискотека. Напевне тому, що знаходилась вона якраз напроти нашої бази. І починаючи з 19 години і часто до 3 ночі нас розважали в основному, ну добре – тільки російською попсою. Хоча і це було півбіди. Вся біда полягала в тому,що репертуар повторювався щовечора по годинах. Я ховалася від цього мистецтва в бірушах, хтось потерпав, а хто насолоджувався на повну, сама бачила.

BVI_7268

Море було теплим і лагідним, пляж пісочним (це мені особливо подобалось). Лежи і насолоджуйся життям. Ми це і робили, принаймні дні чотири. А потім душа стала вимагати різноманітності. Нас і тут наздогнала ненависна рутина, життя по годинах. І з цим треба було боротись.

І якось після сніданку ми вирушили до Білгорода -Дністровського. Там знаходиться давня захисна фортеця на березі моря, котру ми прагнули побачити. Саме місто нас трохи розчарувало. Попри те, що тут знаходиться такий об’єкт і місто має всі шанси привабити багато туристів, міська влада не бажає витрачати гроші на ремонт доріг чи реставрацію будинків. Вхід до згаданої фортеці коштує 40 гривень, а для місцевих 10 гривень. Це нас трохи здивувало. Я вже чула про схожий поділ в інших країнах, але там йшлося про громадян чи негромадян певної країни, а тут ось так. Фортеця цікава, мальовнича і гарно збережена.

BVI_7059

Мені не пощастило і я підхопила вірус. Це виявилось не лише неприємно, але й дуже дорого. До прикладу за краплі в ніс тут пропонують заплатити 130 -150 гривень. Проте найнеприємнішим було те, що ті краплі не допомагали навіть на півгодини, не кажучи про 6 чи 12 годин. Вони просто не допомагали.

Та попри всі дрібні неприємності відпочинок неможна назвати невдалим. Море, весела компанія та гарна книжка зробили відпустку гарною.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *