Свірж

 

Ми приїхали сюди погожим серпневим ранком. Все було просто чудово, окрім того, що брама замку була зачинена. Ми ходили мостом, стукали до брами, але нам ніхто не відчиняв. Ми вирішили оглянути околиці замку та приглянути місце де можна готувати шашлики. Одним дуже сподобалось місце у затінку дерев, інші говорили, що місцина, звісно, чарівна, але шашлики біля замку готувати заборонено. Під’їхала ще одна екскурсія, котра також, як і ми, тупцяла на мосту та стукала в двері. Тут нізвідки з’явився дуже привітний пан, котрий відчинив браму, дозволив погуляти замком. До замку можна потрапити за символічну пожертву від 10 гривень.  Після екскурсії гостинний господар не тільки показав де можна готувати шашлики, але й позичив нам мангал, котрий ми забули.

DSCF8650

Перші письмові згадки про замок датовані ще 1530 роком, однак свого сучасного вигляду замок набув у середині XVII століття, за панування графа Олександра Цетнера. Тоді замок перебудували та значно зміцнили. На території замку знаходиться костел збудований ще в XV столітті. Костел збудований у стилі ренесансу, над входом можна побачити залишки шляхетського герба колишніх господарів. На території замку розташований, також, великий колодязь, звідти брали воду на випадок облоги замку. Колодязь також закинутий

Свіржський замок одночасно надихає та засмучує. Засмучує його теперішній стан. Вціліли лише зовнішні стіни. Всередині замок повністю переплановують та змінюють розташування кімнат. Тут планують розташувати будинок відпочинку архітекторів. Надихає, безумовно, краса самого замку та природи яка його оточує. Замок розташований на узгір’ї, нижче знаходиться ставок оточений очеретом, ростуть дерева. Тут Ви зможете не лише побачити замок, а й відпочити у затінку дерев, погуляти  навколо ставка, помилуватись навколишньою красою.  .

DSCF8676

Добиратись сюди найкраще зі Львова. З автостанції № 5 , що на вулиці Зелені маршрутні таксі прямують у Свірж періодично. Якщо Ви вирішили дістатись до Свіржа власним транспортом, то відстань зі Львова до Свіржа становить всього 40 кілометрів. Дістатись сюди можна трасою Н-09 до Бібрки а тоді повернути на трасу Т-14 11.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *