Гданськ

До Гданська ми добирались з Варшави. Три дні перебування у столиці Польщі, ми відкладали прокладання подальшого маршруту на потім (ви що, у нас ще вагон часу, давайте насолоджуватись відпусткою!) Призадумались про транспорт у вечір перед від’їздом. Перебирали всі можливі варіанти від літака до потяга. Літак мені подобався найбільше, обожнюю літати, швидко, якісно, а в Польщі ще й дешево. Якби ми спам’ятались раніше, десь тижні за два, це обійшлося всього 19 злотих з людини, за день, це було значно дорожче. А ще нас відлякав невдалий час подорожі, у Гданську ми мали б бути десь опівночі. Такий варіант нам не сподобався і ми вирішили, що політаєм іншим разом. Потяг нам не підходив, ми обрали автобус. Так званий – польський бус зі всіх варіантів нам найбільше припав до душі. Комфортно, порівняно недовго і графік прибуття доволі вдалий. Люди котрі часто користуються цим видом транспорту, запевняли, що якби ми замовили квиток, скажімо, за рік він коштував би усього 1 злотий, так ми заплатили 40 з людини.

5 годин подорожі не видалися надто виснажливими. В автобусі нас навіть погодували пончиком з варенням і соком. Ігор з’їв свій пончик, сказав, що так собі, не дуже, і з’їв ще мій. Так, що про якість почастунку не можу сказати нічого.

11694896_1617676235184541_8873484196082232170_n

Гданськ зустрів нас сирою погодою і дощем, що періодично припинявся і починався знову. Взагалі, з погодою в Польщі нам не дуже щастило, але це дрібниці, котрі дуже швидко губляться за купою приємних вражень. Гданськ, насправді, мене вразив. Це місто геть не схоже на ті міста Польщі, в котрих мені довелось побувати, а відвідала я їх немало. Я вже неодноразово писала, що кожне місто, як людина, має свій характер. Отож Гданськ суворий, витриманий, але надзвичайно красивий!

Автобус прибував до головного вокзалу. Звідти виявилось зовсім недалеко до центру міста. По дорозі ми перекусили в якійсь кафешці (обожнюю Польщу, в кнайпі ви обов’язково знайдете смачний, і необхідний в дорозі, суп). І вже ситі і повні сил ми вирушили гуляти центром.

Весь центр Гданська це вражаюче красивий архітектурний ансамбль ХІІІ-ХVІІ століть. Коли потрапляєш на площу Ринок від вражень аж крутиться голова. Величні храми, запаморочливо красиві фонтани, витончена і водночас стримана краса будинків. Загалом центральні площі Польщі надзвичайно затишні. Площа Ринок у Гданську не видалась мені дуже затишною, але вона ні в якому випадку від цього не втрачає. Вона стримано красива, її запам’ятаєш і не сплутаєш з площами інших міст.

images

Спершу ми помчали оглядати візитівку Гданська – фонтан покровителя цього портового міста – Нептуна. Там якраз юрмилось багато людей і фотосесію ми відклали на потім. Загалом фонтан яскравий, красивий, проте, як на мене, за стилем трохи інший, ніж загальна архітектура міста. Але найголовніше – він запам’ятовується і ви ніколи не будете в якому місті ви бачили цей фонтан.

gdansk_1

В Польщі я дуже люблю відвідувати храми. Вони дарують надзвичайне неземне відчуття «присутності». Дуже люблю і всім раджу не позбавляти себе можливості зануритись у ці відчуття та побачити їхню архітектурну гармонію. Храми, скажімо, Чехії не подарують вам схожих відчуттів. Там доведеться вдовільнятись лише приголомшливим візуальним ефектом. У Гданську варто відвідати костел Діви Марії, до слова, найбільший цегляний храм Європи.

Тут і королівський тракт, парадний в’їзд до міста, який починається біля комплексу міських воріт, і Абатський палац, і двір Артуса, і міська Ратуша – вам залишиться тільки обирати що б ви хотіли побачити в даний момент, а що відкласти на потім, щоб не пересититись враженнями.

Якщо буде нагода обов’язково навідайте острів у центрі Гданська на річці Мотлава. Острів складів з’явився внаслідок розкопок котловини Нова Моттау 1576 року.

Ще центр Гданська запав мені у пам’ять тим, що до кожних дверей, що виходять на центральну площу ведуть окремі кам’яні сходи з оздобленими перилами. І кожен такий вхід прикрашений різними скульптурками. І так хочеться кожну залишити в пам’яті, або хоча б на фотографіях!

Екскурсію того дня  ми вирішили завершити на оглядовому колесі. Колесо, справді залишило незабутні враження в моїй пам’яті (деталі у дорожній байці «Хостел для інтровертів).

Гданськ надзвичайно красиве та незабутнє місто. Всі, кому доводилось тут побувати, незмінно згадують його з теплотою і ностальгійною посмішкою. Враження ніскільки не псує прохолодна погода (навіть жарким літом), місто ж розташоване на узбережжі холодного Балтійського моря. Побувавши в Гданську хоч раз, він назавжди залишиться у вашому серці.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *