Журавно

    Ви втомились блукати камяними джунглями свого міста, а до відпустки ще далеко? Літня спека так і вабить за місто до річки? Тоді Вам варто навідати у вихідні Місто Журавно Жидачівського району Львівської області.

     Назву містечко, за легендою, отримало тому, що віддавна тут селились чорні журавлі. Тут надзвичайно мальовничі місця на березі річки Дністер. Тут в Дністер впадає річка Свіча і це варто побачити! Коли на вулиці спека, Дністер так і манить пірнути у спокійну прохолодну воду, а сама річка виглядає напрочуд спокійно та мирно. Хоча місцеві жителі стверджують, що в період дощів Дністер розливається, заливає пашу і ніхто не може прогнозувати де зупиниться нестримна сила води.

20160620_130322

      Після блаженного відпочинку на березі річки, тут варто оглянути палац Скшинський-Чорторийських, що зараз знаходиться на території дитячого протитуберкульозного диспансеру. Палац початку ХХ ст. збудований у стилі неокласицизм. Маєток надзвичайно красивий, але закинутий, прикрашений ліпною, над входом – герб родини, за рогом надзвичайно атмосферний балкончик, огорнутий плющем. Проте маєток руйнується через людську недбалість.

20160620_130434

     Путівники радили оглянути міську ратушу, що ми чемно зробили, проте не можу сказати, що вона справила на мене сильне враження. Ви можете і маєте можливість зі мною не погодитись і сформувати власну думку.

    Містечко надзвичайне і варте уваги. Розташоване за 80 км  від Львова і 20 км. від Жидачева. Його можна поєднати з екскурсією цим районним центром. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *